Открийте отговори, питайте въпроси, споделете мнение, свържете се с други от Българското Обединено Дрон ОБщество

Форуми " Форуми " Всичко за дроновете " Производители " Всичко за Dji " Бай Тельо – DJI Tello лични впечатления, научени неща, въпроси и други разни

• Бай Тельо – DJI Tello лични впечатления, научени неща, въпроси и други разни

Posted by DronesBG on 24.09.2023 18:58

Здравейте! ОТ вече доста време взех играчка DJI Tello по-скоро за да експериментирам. По принцип имам опит във фотографията с фотоапарат и там съм си добре ( цък ТУК ), но не мисля да ставам професионалист в дрон фотографиите. По-скоро искам да видя отгоре как е и да се любувам на красиви места, като и споделям по групите видяното ( търсете #нищоКойЗнайКво или #бай_тельо ). Опита ми с дронове е по-скоро начинаещ въпреки че управлявам от доста време такива машинки и като цяло винаги компактните размери ( лесни за пренасян, по-издръжливи от към чупене и т.н. )…. Та за дрончето – Оказа се добра машинка, снима доста добре за бюджетен дрон, издръжлив на вятър, полета който съм изкарвал максимум ( и то във вятър точно ) беше 15 минути. Като цяло съм доволен, притежавам комбо ( 3 батерии и смарт чардж хъб ). Минусите за сега са че не мога да го ъпдейтна, опитах от какви ли не телефони, както и такива които са в списъка с поддържани, при правене на фотография и минаване след това към видео не работи стабилзиацията на изображението, малък обхват – при летене в града на 15 метра накъсва жестоко, извънграда до 30 метра, управлението с блутут контролер придава допълнителни смущения и всъщност е по-муднаво от управлението само от смартфона, дрончето прегрява при повече от 3-4 минути седене на място без да е в полет.

– Със стабилизацията на изображението свикнах, просто или решавам да снимам фотографии или го правя след заснемането на видео.

– За малкия обхват чакам Wifi удължител, но се замислям за някаква „къстъмизация“ на някой рутер с мини акумулаторче, което да седи например в колата стационарно, защото ще получа почти четворен обхват на това, което бих получил от 5 волтово юсб екстендърче.

– За прегряването – мога да ползвам юсб подложка под самия дрон когато го настройвам, ъпдейтвам. Мисля да си взема второ капаче отдолу и да го модифицирам с някакви отвори, но мога и да направя с мини соларно панелче и да сложа някой микровентилатор отдолу

– Контролера за сега може би няма да го ползвам, може би само когато наблюдавам без да снимам, освен ако нямам възможност да си купя някой който да работи без да е нужна добавката Octopus

КОПИЕ от оригиналната тема от стария форум:
    Автор: dafaweb » 

DronesBG отговори преди 9 месеци, 3 седмица 1 потребител · 0 Replies
  • 0 Replies

Съжалявам, отговори намерени не е имало.

Log in to reply.